Fusion 360 – Kwietniowa aktualizacja i nowości w druku 3D

Fusion 360 – Kwietniowa aktualizacja i nowości w druku 3D

Wraz z nadejściem kwietnia pojawiła się nowa aktualizacja Fusion 360. Wprowadziła kilka udoskonaleń i funkcjonalności, ale jako osoba odpowiedzialna za druk 3D, to przybliżę te związane właśnie z metodą przyrostową. 

Na początek wsparcie dla drukarek HP Multi Jet Fusion. Od tej pory program ma w swojej bibliotece sprzęt drukujący metodą MJF. Wystarczy podczas wyboru maszyny zaznaczyć odpowiednią opcję w zakładce Technologies. 

Pozostając przy drukarkach, wszystkie dostępne w bibliotece maszyny firmy Ultimaker otrzymały bardziej realistyczne stoły robocze. Dzięki temu umieszczanie części w obszarze roboczym będzie bardziej precyzyjne.

Kolejne z usprawnień to szybki dostęp do generownia G-kodu maszyny podczas wykonywania symulacji przebiegu procesu drukowania. 

Ciekawą nową propozycją jest również zmiana kolejności rodzaju wypełnienia części w metodzie FFF. Nowa lista została posortowana względem wytrzymałości danego rozwiązania. Od tej pory jako domyślny styl wypełnienia została wprowadzona opcja GYROID. Aby wykorzystać inny, należy przejść do ustawień druku. 

Jako następne usprawnienie bierzemy pod lupę coś, co wydaje się oczywiste. Mam na myśli wypełnianie dyszy materiałem w wolnym miejscu na stole roboczym w taki sposób, aby linia próbna nie kolidowała z drukowanym detalem (metoda FFF). Do tej pory było to jedno stałe położenie  na osi X z przodu platformy, natomiast w przypadku dużych wydruków potrafiła z nimi kolidować. Od tego momentu program przeanalizuje umieszczenie detali na stole roboczym i znajdzie inne położenie, wolne od zadruku. 

Bonus na koniec, niezwiązany z drukiem 3D bezpośrednio. Mamy od tej pory możliwość wstawiania gotowych modeli 3D z portalu TraceParts. Zintegrowanie funkcji z wyszukiwarką mocno usprawnia proces wstawiania zdefiniowanych już części czy złożeń. Funkcjonalność dostępna jest po rozwinięciu panelu Insert w menu Bryły.

Piotr Wiórkiewicz – Inżynier Aplikacji CAD

Previous

ZAPIS WEBINARU – „Czy da się prawidłowo wyznaczyć kompetencje BIM Koordynatora?”

ZAPIS WEBINARU „Autodesk BIM Collaborate PRO. Jak przekształcić projekt Autodesk Revit na współdzielony model chmurowy”

Next

Click here to view all of our blog posts