Spotkanie branżowe – BIM i przyszłość projektowania

W ostatnim czasie odbyło się długo wyczekiwane spotkanie, które przyciągnęło licznych entuzjastów nowoczesnych technologii i zrównoważonego rozwoju w budownictwie i architekturze. Spotkanie pod hasłem „Przyszłość projektowania – BIM, zrównoważony rozwój i standardy IFC” okazało się prawdziwym sukcesem, pełnym inspiracji i praktycznych wskazówek!

Jakie były punkty programu tego spotkania?

Zgodnie z agendą, którą możesz zobaczyć tutaj na początku naszego spotkania Łukasz Michalak podkreślił znaczenie BIM, jako kluczowego narzędzia w nowoczesnym projektowaniu architektonicznym. Głównym przesłaniem prezentacji Łukasza było pokazanie tego, jak BIM umożliwia jeszcze bardziej efektywne zarządzanie danymi projektowymi, jednocześnie poprawiając współpracę między zespołami i zwiększając dokładność projektów. Dzięki BIM możliwe jest lepsze planowanie, kosztorysowanie oraz zarządzanie cyklem życia budynków i unikanie wielu błędów na późniejszych etapach realizacji projektu. 🙂

Anna Nowak – Starszy inżynier aplikacji AEC – omówiła dwie kluczowe kwestie.
Pierwszym tematem było zaprezentowanie platformy Autodesk DOCS, jako centralnego narzędzia wspierającego pracownie projektowe w zarządzaniu dokumentacją i współpracą projektową. Platforma ta ułatwia koordynację i komunikację w ramach zespołów projektowych. Drugą kwestią było skupienie się na zrównoważonym rozwoju, zwracając uwagę na metody redukcji śladu węglowego w projektach budowlanych. Dzięki prezentacji Ani zobaczyliśmy strategie i narzędzia wspomagające ekologiczne podejście do projektowania.

Pani Anna Rydzy, Prezes Zarządu buildingSMART Polska, wprowadziła nas w świat standardów openBIM. Opowiedziała o tym, jak buildingSMART prowadzi cyfrową transformację w budownictwie, stawiając na otwartość i współpracę między różnymi systemami. Dowiedzieliśmy się, że certyfikacja buildingSMART staje się globalnym punktem odniesienia dla kompetencji związanych z BIM i openBIM. To kluczowe dla każdego, kto chce być na bieżąco z najnowszymi trendami w branży.

Kolejną atrakcją była prelekcja Jakuba Świerczyńskiego i Szymona Dudy z Leica Geosystems. Zaprezentowali nowoczesne narzędzia pomiarowe, które rewolucjonizują sposób pracy w budownictwie. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć w akcji skanery stacjonarne i mobilne oraz dalmierze z funkcją zdjęć stereometrycznych. Narzędzia te nie tylko oszczędzają czas, ale też eliminują ryzyko kosztownych błędów – co z pewnością docenią wszyscy profesjonalni architekci i inżynierowie.

Dlaczego to spotkanie było ważne?

Spotkanie to pokazało, jak kluczowe jest śledzenie najnowszych trendów i technologii w projektowaniu i budownictwie. Wspólna wymiana doświadczeń i możliwość bezpośredniego testowania nowoczesnych narzędzi pomiarowych to nieoceniona wartość, która wzbogaca nasze umiejętności i wiedzę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywne zaangażowanie i wymianę cennych doświadczeń. Planujemy kolejne wydarzenia, które będą równie inspirujące i wartościowe!

Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych, aby być na bieżąco z przyszłymi wydarzeniami i nowościami w branży. Razem kształtujemy przyszłość architektury!


Skontaktuj się z nami!